ГЛОБАЛЕН КАНАБИНОИДИ НА ГОЛЕМО ЦБД БЛОГ

 

ГЛОБАЛЕН КАНАБИНОИДИ НА ГОЛЕМО ЦБД БЛОГ

 

ГЛОБАЛЕН КАНАБИНОИДИ НА ГОЛЕМО ЦБД БЛОГ

СТАНЕТЕ КЛИЕНТ НА ​​ГОЛЕМО ПРОДАЖБА B2B CBD
До оние кои први ќе одговорат, ве поздравуваме! - Во последните неколку месеци, секој ден стотици илјади први одговорни одговараат на повикот за борба против смртоносниот вирус СОВИД-19. Додека многумина од нас седат удобно во своите домови, хранејќи се со Нетфликс и споделувајќи хистерични (иако смешни) меми за тигрите на нашите канали на социјалните мрежи, тие неуморно работеа за да се борат против ширењето на вирусот и да помогнат… Продолжи со читање >>
Извештај за канабис Зошто средството за дезинфекција на раце може да помогне да се спречи ширењето на коронавирус и други лоши работи што ве разболуваат? - New Frontier Data, истражувач на канабис со седиште во Вашингтон, штотуку објави нов индустриски извештај кој детално ги разгледува предвидувањата и трендовите. Исто така, предмет на проверка се проекциите на приходите, црниот пазар, однесувањето на потрошувачите и потенцијалната интеракција со американскиот пазар на опиоиди. Продолжи со читање >>
Извештај за канабис Новиот извештај за канабис предвидува дека легалната продажба ќе достигне речиси 30 милијарди долари до 2025 година - New Frontier Data, истражувач на канабис со седиште во Вашингтон, штотуку објави нов индустриски извештај кој детално ги разгледува предвидувањата и трендовите. Исто така, предмет на проверка се проекциите на приходите, црниот пазар, однесувањето на потрошувачите и потенцијалната интеракција со американскиот пазар на опиоиди. Продолжи со читање >>
Бизнис со CBD Надминување на предизвиците за деловниот раст на CBD - Пречка број еден што стои на вашиот пат за успех во оваа индустрија е недостатокот на клиенти. Одвојувањето на неколку минути за да го поминете овој напис ќе ви даде информации за да започнете брзо да создавате профит од вашата нарачка на големо. Продолжи со читање >>
CBD Бомба за бања Како да го искористите трендот на CBD Bath Bomb Trend - Научете како можете да профитирате од трендот на бомби за капење што се шири низ целиот свет. Продолжи со читање >>
CBD мед - Науката и медицината спроведоа студии кои ги покажуваат лековитите и смирувачките својства на CBD и маслото од канабис, а многу од овие својства се зголемуваат кога се мешаат со мед. Продолжи со читање >>
THC Vs. CBD - Културата на канабис се инфилтрира во општеството. Сите зборуваат за CBD и THC, две соединенија добиени од растението. Можете да валцерате во продавница за здравје и легално да купите CBD масло; можете да нарачате инфузирани јастиви и креми преку Интернет. Ако сте доволно среќни да живеете во една од 33-те држави со рекреативен или медицински пазар на канабис, можете легално да… Продолжи со читање >>
Тинктура од дестилат со широк спектар CBD за болка - Потресите на болка ве одржуваат будни ноќе. Болни екстремитети ги мачат вашите денови. Пред неколку години, лекарите ќе ви удриле шамар со рецепт за опиоид. Сега имате повеќе опции. Канабидиолот, или CBD, го менува начинот на кој медицинската заедница размислува за болката. Тоа е целосно природен, сосема безбеден метод на лекување кој не носи ризик од зависност. За разлика од опиоидите, CBD… Продолжи со читање >>
CBD за Fido? - Сте пиеле CBD коктели, ја намачкавте кожата со наполнет лосион, испуштивте кукли CBD масло на вашата храна. Но, дали некогаш сте размислувале да му дадете CBD на вашето домашно милениче? Влеговме во нова ера. Канабисот повеќе не е демонизиран од општеството. Конечно се препознава богатата лековита вредност на растението. CBD, канабиноид, е поздравен како медицински… Продолжи со читање >>
Стратешките партнерства создаваат нова генетика на коноп - Global Cannabinoids, вертикално интегриран дистрибутер на производители на фитоканабиноиди, лансира нов центар за исполнување, генетска модификација на коноп и произведува милиони CBD капсули со целосен спектар и чисти CBD изолатни капсули. Ја усовршивме генетската модификација за да го исклучиме трихромот кој произведува THC што ни овозможува да собираме растенија богати со канабиноиди кои произведуваат 0% THC. Оваа модификација ќе ни овозможи да… Продолжи со читање >>
Топ 3 причини зошто јадењата од канабис што се внесуваат се подобри од обложени или прскани - Според најновите статистички податоци, пазарот на канабис за јадење треба да се зголеми со сложена годишна стапка на раст од 25% во следните пет години. Брзо растечки сегмент во рамките на вертикалата за јадење е оној на јадењата со инфузија со канабидиол (CBD). Коноп CBD Gummies, CBD меки џвакања, ЦБД тврди бонбони, пијалоци со CBD, чоколади со CBD и колачиња со CBD, колачи… Продолжи со читање >>
Мекконел го обезбедува законот за земјоделство коноп во нацрт-законот за фарма на Сенатот - ВАШИНГТОН, ДЦ - Водачот на мнозинството во американскиот Сенат, Мич Меконел (Р-КЈ) беше успешен во обезбедувањето на Законот за одгледување коноп од 2018 година во Предлог-законот за фарми на Сенатот, кој беше објавен денеска. Сенаторот Меконел, висок член на Комитетот за земјоделство на Сенатот, работеше со претседателот на Комитетот Пат Робертс (Р-КС), за да се осигура дека неговото законодавство за легализирање на индустрискиот коноп е вклучено во фармата… Продолжи со читање >>