ГЛОБАЛНИ КАНАБИНОИДИ ВО ВЕСТИ

 

ГЛОБАЛНИ КАНАБИНОИДИ ВО ВЕСТИ

 

ГЛОБАЛНИ КАНАБИНОИДИ ВО ВЕСТИ

СТАНЕТЕ КЛИЕНТ НА ​​ГОЛЕМО ПРОДАЖБА B2B CBD
Глобалните канабиноиди зборуваат Глобалните канабиноиди разговараат со д-р Гринтамб - Патрик Хејнс од Global Cannabinoids се враќа на Green Talk за да им се придружи на Breal of Cypress Hill и Breal TV, исто така познат како Dr. Greenthumb за да ве едуцира за канабиноидите. Прилагодете се додека зборуваат за важноста на вистинската CBD! Тој, исто така, се осврнува на новите соеви на канабиноиди и како тие му помагаат на нашите тела. Глобалните канабиноиди исто така можат да ви помогнат да започнете… Продолжи со читање >>
Рајан Луис Рајан Луис од Global Cannabinoids: „Еве 5 работи што посакувам некој да ми ги каже пред да почнам да водам бизнис со канабис“ - Ова нема да биде лесно, затоа подгответе се да работите напорно. Ништо вредно не доаѓа лесно и иако оваа индустрија експлодира, ништо околу неа не е лесно. Освен ако не сте целосно посветени и подготвени да направите се што е потребно, немојте да мислите дека ќе заработите милиони преку ноќ. Продолжи со читање >>
cbd онлајн продавница Рајан Луис извршен директор на Global Cannabinoids #1 дистрибутер, трговец на големо и производител на CBD - Најновата лудост што се појави на пазарот на CBD се производите за убавина и кожа. Водечкиот производител на CBD, Global Cannabinoids, тврди дека производите за нега на кожата CBD се најбрзо растечкиот сектор во нивниот каталог. Главниот бизнис развивач на глобалните канабиноиди, Рајан Луис, вели: „Побарувачката на потрошувачите поттикнува експлозивен раст за компаниите кои сакаат да понудат решенија за нега на кожата CBD“. Продолжи со читање >>
нега на кожа и cbd Нега на кожата и CBD: Најжешкиот нов тренд - Најновата лудост што се појави на пазарот на CBD се производите за убавина и кожа. Водечкиот производител на CBD, Global Cannabinoids, тврди дека производите за нега на кожата CBD се најбрзо растечкиот сектор во нивниот каталог. Главниот бизнис развивач на глобалните канабиноиди, Рајан Луис, вели: „Побарувачката на потрошувачите поттикнува експлозивен раст за компаниите кои сакаат да понудат решенија за нега на кожата CBD“. Продолжи со читање >>
Изолирани ЦББ Дали канабиноидните изолати се следниот бран што ќе се појави во ерата на зелената треска на канабис? - Една компанија, Global Cannabinoids, напредува во индустријата за канабис со објавувањето на каталог за 2020 година со изолати, масла и готови производи добиени од коноп. Се чини дека Global Cannabinoids работи и на својата платформа за потрошувачи, што ќе им овозможи на потрошувачите да купуваат производи од бизнис до бизнис преку Интернет. Со база на податоци од над 65,000 клиенти, компанијата рече дека GlobalCannabinoids.io е… Продолжи со читање >>
Здравјето на жените Користење на CBD за лекување на здравствени проблеми на жените - Канабидиолот (CBD) станува се повеќе широко користен и промовиран како можен лек за анксиозност, воспаление, кожни состојби и многу повеќе. Иако сè уште клинички се проценува за неговите лековити ефекти, растението канабис е анегдотски консумирано поради неговите лековити својства илјадници години, при што многу поединци неодамна скокаа на бендот CBD до импресивни резултати. Продолжи со читање >>
Изолирани ЦББ Експертот за канабис предвидува дека изолатите на CBD ќе бидат „следната голема работа“ - Онлајн гигантот за канабис Global Cannabinoids неодамна го објави објавувањето на нивниот нов каталог за 2020 година на канабиноидни масла добиени од коноп, изолати и готови производи и за бели и за приватни етикети. Продолжи со читање >>
КБР CBD е само врвот на канабиноидниот леден брег - Во моментов, индустријата за коноп доживува експлозија на интерес за канабиноидот во моментот, канабидиол или CBD. Брзо станува најмодерна состојка на повеќе канали, од нутрициска и нега на кожа до здравје на животните и спортски додатоци. Но, CBD е само врвот на многу голема санта мраз од канабиноиди кои ќе се пробијат низ… Продолжи со читање >>
Подкаст за Green Talk Подкаст за Green Talk на KCAA со заменик-претседателот на продажбата на Global Cannabinoids, Патрик Хејнс - Потпретседателот на продажбата на Global Cannabinoids, Патрик Хејнс, е претставен на овонеделното издание на подкастот за зелениот разговор на KCAA. Продолжи со читање >>
Иден технолошки подкаст Иден технолошки подкаст: Глобални канабиноиди - неверојатен потенцијал на производите добиени од коноп - Рајан Луис, главен бизнис развивач на глобалните канабиноиди, зборува за пазарите во развој за CBD и производи добиени од коноп. Луис зборува за своето потекло, почнувајќи од изградбата на првата платформа за дистрибуција на големо и големо B2B за коноп од американско потекло и канабиноиди добиени од коноп. Тој зборува за некои од предизвиците и за некои од напредоците што беа овозможени по… Продолжи со читање >>
Нови лекови Дали технологијата навистина го забрзува усвојувањето на нови лекови? - Благодарение на релаксираната регулатива, промената на социо-демографијата и, искрено, поголемите проблеми, светот на легалниот канабис експлодира. ОН проценуваат дека околу 3.9% од глобалната возрасна популација (190 милиони луѓе) се корисници на канабис. Европа го предводи патот, но тоа може да се промени доколку се остварат проценките на Grand View Research, Inc за 2025 година. Продолжи со читање >>
Отпакување на CBD Отпакување на CBD: Расчленување на состојките - CBD - канабидиол - е веројатно најжешката состојка во убавината во моментов. Добиена од растението коноп, состојката е насекаде, од велнес тинктури до производи за нега на кожа до лубрикант. Но, не сите производи што се продаваат со состојки од коноп всушност содржат CBD, па WWD го праша Рајан Луис, главен извршен директор на Global Cannabinoids (добавувач на CBD од бизнис до бизнис) за дефект… Продолжи со читање >>