ПРОДАЖБА НА ГОЛЕМО CBD VAPE OIL & E-ТЕЧНИ МЕШИНИ

 

ПРОДАЖБА НА ГОЛЕМО CBD VAPE OIL & E-ТЕЧНИ МЕШИНИ

 

ПРОДАЖБА НА ГОЛЕМО CBD VAPE OIL & E-ТЕЧНИ МЕШИНИ

СТАНЕТЕ КЛИЕНТ НА ​​ГОЛЕМО ПРОДАЖБА B2B CBD

Трговија на големо со CBD Vape Oil & E-течни мешавини

Трговија на големо КБР Vape Маслото од Global Cannabinoids го содржи целосниот спектар на сите канабиноиди и терпени кои природно се наоѓаат во канабисот со висока содржина на CBD. Купете го најдоброто чисто CBD Vape Oil, масовно CBD е-сок, масовно и големопродажни CBD и течности. Нашите е-течности од коноп CBG и CBD се направени со органски CBD од регистриран индустриски коноп и содржат помалку од ,3% THC или нула THC.

Можеме да ги додадеме и двете CBG и CBD на какви било формулации за е-течни CBD прилагодени на големо и на големо, направени за продавници за вап, дистрибутери на е-сок, добавувачи на е-течни, брендови за вареа CBD. Ние GMP произведуваме 100% легални CBD е-течни формулации со CBD масла со целосен спектар за кои всушност можете да почувствувате дека работат веднаш. Нашите патентирани и комерцијални CBD формулации се најдобрите во светот и се користат во најголемите брендови и компании за електронски сокови од целиот свет.

Сега можете да ги додадете нашите НАГРАДУВАНИ терпени добиени од канабис на која било формулација на производи од вап, е-течност или eJUICE!!!!

Нашите наградувани производи од конопово масло богати со фитоканабиноид (PCR) се создадени со природен растителен глицерин и се дизајнирани да имаат оптимални квалитети на испарување со кое било од нашите PCR масла:

  • Чист PCR Коноп нафта (60-80% CBD, без THC)
  • Изборно PCR масло од коноп (60-80% CBD, < 0.3% THC)
  • Стандардно PCR масло од коноп (50-60% CBD, ~ 1% THC)

По барање за формулации може да се додадат PG (пропилен гликол), растителен глицерин или фракционирано кокосово масло (MCT).

Овој производ е класичен VG, PG или MCT вап кој може да се испари како што е или да се продава како додаток за да се додаде на личните омилени вкусови.

на големо CBD Vape Сликата

Нарачајте сега!
Се вчитува компонентата...

Податоци за производот
Касети CCELL Vape од дестилат отпорни на кристали

Вкупна концентрација на канабиноид: 270 mg / 540 mg
Капацитет на кертриџот: .5 mL / 1 mL
Вкупен опсег на канабиноиди: 70-80%
Опсег на CBD: 50-60%
Опсег на THC: 0%
Вкупна концентрација на канабиноид: 270 mg / 540 mg
ВИСТИНСКИ целосен спектар: Не
изглед: Златна мед боја
Доследност: Вискозна течност
Содржи терпени: Да

Пакување: Рефус спакувани 100 единици по картон (бела етикета)
Рок на траење: 12 месеци неотворено. Да се ​​чува на ладно, темно место

Бела (не) ознака: MOQ: 100 единици (по SKU)
Приватна ознака: MOQ: 500 единици (по SKU)


CBD Vape E-течност без THC

Мешавина на стандардно масло за носач: Пропилен гликол (PG), Растителен глицерин (VG)
Стандардно шише: Проѕирно шише еднорог PET од 1 мл (30 ml).
Стандардно затворање: Јасно капаче од шише PET еднорог
Опсег на THC: 0% THC
Целосен спектар: Не
Стандардна моќност: 250 mg / 500 mg
Боја: Отстрани
изглед: Јасна течност
Доследност: Тенок вискозитет
Стандардни вкусови: Лимонада од нане и јагоди

Пакување: Се продава во пакувања од 100 единици
Димензии на етикетата: 3.375 ”X 2.375”
Боја на шишето: Отстрани
Рок на траење: 12 месеци неотворено
Начин на чување: Да се ​​чува на ладно, темно место

Бела (не) ознака: Достапно во пакувања од 100 единици
Приватна ознака: Достапно во стандардна формула/вкусови, MOQ 500 единици по SKU