ПЕНКАЛА НА ГОЛЕМО CBD VAPE

 

ПЕНКАЛА НА ГОЛЕМО CBD VAPE

 

ПЕНКАЛА НА ГОЛЕМО CBD VAPE

СТАНЕТЕ КЛИЕНТ НА ​​ГОЛЕМО ПРОДАЖБА B2B CBD

Трговија на големо CBD Vape пенкала

Нашето големо и големо КБР Vape Маслото содржи целосен спектар на сите канабиноиди и терпени кои природно се наоѓаат во високата количина КБР канабис. Купете го најдоброто чисто CBD Vape масло, Масовно е-сок од CBD, рефус и големопродажни CBD течности. Нашиот коноп CBG и CBD е-течностите се направени со органски CBD од регистриран индустриски коноп и содржат помалку од ,3% THC или нула THC.

Можеме да ги додадеме и CBG и CBD на какви било формулации за е-течност за прилагодени и големопродажни CBD направени за продавници за е-течност, дистрибутери на електронски сокови, добавувачи на е-течности, брендови на CBD vape. Ние GMP произведуваме 100% легални CBD е-течни формулации со целосен спектар CBD масла за кои всушност можете да почувствувате дека делуваат веднаш. Нашите патентирани и комерцијални CBD формулации се најдобрите во светот и се користат во најголемите брендови и компании за електронски сокови од целиот свет.

Сега можете да ги додадете нашите НАГРАДАНИ терпени добиени од канабис на која било формулација на производи од вап, е-течност или eJUICE!!!!

Нашите наградувани производи од конопово масло богати со фитоканабиноид (PCR) се создадени со природен растителен глицерин и се дизајнирани да имаат оптимални квалитети на испарување со кое било од нашите PCR масла:

  • Чисто PCR масло од коноп (60-80% КБР, без THC)
  • Избор PCR Коноп нафта (60-80% CBD, < 0.3% THC)
  • Стандардно PCR масло од коноп (50-60% CBD, ~ 1% THC)

По барање за формулации може да се додадат PG (пропилен гликол), растителен глицерин или фракционирано кокосово масло (MCT).

Овој производ е класичен VG, PG или MCT вап кој може да се испари како што е или да се продава како додаток за да се додаде на личните омилени вкусови.

на големо CBD Vape Сликата

Нарачајте сега!
Се вчитува компонентата...

Податоци за производот
Пенкало за еднократна употреба дестилат отпорно на кристали без THC

Вкупна концентрација на канабиноид: 200 mg
Капацитет на кертриџот: 333 mg
Вкупен опсег на канабиноиди: 70-80%
Опсег на CBD: 50-60%
Опсег на THC: 0%
Вкупна концентрација на канабиноид: 200 mg
ВИСТИНСКИ целосен спектар: Не
изглед: Златна мед боја
Доследност: Вискозна течност
Содржи терпени: Да

Пакување: Рефус спакувани 100 единици по картон (бела етикета)
Рок на траење: 12 месеци неотворено. Да се ​​чува на ладно, темно место.