ТРГОВИЈА НА ГОЛЕМО КОРИСНИЧКИ CBD ТИНКУРИ ВКЛУЧУВАЈЌИ CBDA и CBDG

 

ТРГОВИЈА НА ГОЛЕМО КОРИСНИЧКИ CBD ТИНКУРИ

 

ТРГОВИЈА НА ГОЛЕМО КОРИСНИЧКИ CBD ТИНКУРИ

Прилагодени CBD тинктури Вклучувајќи CBDG и CBDA

Ви треба тинктура со мешавина на прилагодена формулација или милиграмска моќ? Сакате да таргетирате одредена демографска, медицинска состојба или тип на пазар? Нема проблем. Го разбираме тој обичај CBD тинктури може да биде поефективен во многу ситуации и за употреба од страна на клиентите и за маркетинг цели.

Со купување на само 500 единици, можете веднаш да започнете со развивање на сопствени CBD тинктури. Изберете од многуте различни опции, вклучувајќи тип на масло, терпени, вкусови и многу повеќе. Нашите високо искусни лабораториски техничари за формулација сертифицирани за GMP не само што прилагодено ќе ја измешаат вашата формулација, туку и ќе обезбедат консултантски совет на патот.

Сликата

ЧЕКОР 1
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ ТИП CBD масло
Сликата
Сликата
Сликата
ДОПОЛНИТЕЛНИ ОПЦИИ

Зимување: Маслото со Full Spectrum е стандардно зимизирано. Не-зимско масло достапно на барање, без дополнителни трошоци.
Декарбоксилација: Маслото стандардно се отстранува јаглен. Масло без јаглерод достапно на барање, без дополнителни трошоци
Растворливо во вода: Опциите за растворливи во вода се достапни за ​THC Free или True Full Spectrum за јачини од 250 или 500 милиграми.


ЧЕКОР 2

Одредете ја вашата концентрација по активен CBD милиграм на милилитар тинктура. Врз основа на 28 ml течност во шише од 30 ml, изберете која било концентрација помеѓу 100 mg и 5000 mg активен КБР.

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА МИЛИГРАМСКА ЈАКА НА CBD
Сликата

ЧЕКОР 3
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО МАСЛО ЗА НОСИТЕЛ

МЦТ масло
Фракционираното кокосово масло (МЦТ масло - триглицериди со среден ланец) е направено од најквалитетни кокосови ореви и е одличен носител за нашиот чист екстракт од масло од коноп богат со фитоканабиноиди. Претпочитан избор за масло за носител со целосен спектар.

Сликата

Масло од семе од коноп
Маслото од семе од коноп е направено од ладно цедено семе од коноп. Ова масло содржи многу есенцијални масни киселини и антиоксиданси. Претпочитан избор за формулации без THC. Органско семе од грозје масло и маслиново масло се исто така достапни.

Сликата

ЧЕКОР 4
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ ВКУМ И УНИКАТЕН ТЕРПЕН ПРОФИЛ (ФАКТИВНО)

Максимизирајте го спектарот на вашата тинктура и подобрете ги екстрактите!

Глобалните канабиноиди ви овозможуваат да го прилагодите вкусот, ефектот и вискозноста на вашата тинктура преку повторно воведување на течни терпени.

Нашите течни терпени се природни, квалитетни за храна, не-ГМО, органски терпени дестилирани со пареа од канабис, како и различни растителни извори од целиот свет. Тие можат да се користат поединечно за да се искористат предностите на уникатниот ефект на секој терпен или да се комбинираат во различни формули за развој на производот.

Сликата Сликата
Сликата
Стандардни вкусови

 • Нане
 • Лимон / Лимета
 • портокал
Опции за вкус

 • јагода
 • Малина
 • Пеперминт
 • Чоколадо
 • грејпфрут
 • лаванда
 • Зелен чај
 • бурбон
 • Кафе
 • Камилица
 • Ванила
 • Роуз

ТЕРПЕН ИЗОЛАТИРА

Алфа бисаболол
Алфа Феландрен
Алфа Пинен
Бета кариофилен
Бета Пинене
Кадинен
Камфен
Камфор
Цитрал
Цитронелол
Делта 3 Карен
еукалиптол
Еугенол
Гама терпинен
Гераниол
Хулулен
Лимонен
Linalool
Нерол
Неролидол
Окимене
Пара-цимен
phytol
pulegone
терпинеол
Терпинолен
Валенсен

СТАНДАРДНИ МЕШИНИ НА ПРОФИЛИ СО ТЕРПЕН ЕФЕКТ

Сликата Сликата Сликата
Сликата Сликата

ЧЕКОР 5
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО ШИШЕ

Изберете од 10 мл, 30 мл (1 oz) и 60 мл (2 oz) шишиња.

Килибарот е нашата стандардна боја на шишето. Кобалт сини или зелени шишиња достапни за клиентите со договор за месечен обем на снабдување. Стандардна стаклена пипета за капалка со заптивка со лента за собирање е нашиот стандарден затворач. Отпорен на деца, склоп на пумпа за прскање или пипети со мерачи се достапни за сопствени нарачки. (Може да се применат MOQ за целосни случаи)

Сликата
Сликата
Сликата
Спецификации за шише од 10 mL (10 cc / .34 oz).

Завршување на вратот: 18-415
Капацитет за прелевање: N / A
Висина со Dropper: 1.8" / 45.72 мм
Дијаметар: .77 инчи / 19.56 мм
Капацитет на пипети: .5 mL
Отпорност на топлина: До 400 ° F

Спецификации за шише од 30 mL (30 cc / 1 oz).

Завршување на вратот: 20-400
Капацитет за прелевање: 36.2 кубика / 1.2 мл / 35.5 мл
Висина со Dropper: 4 "/ 101.6 мм
Дијаметар: 1.25 ин / 31.75 мм
Капацитет на пипети: 1 мл
Отпорност на топлина: До 400 ° F

Спецификации за шише од 60 mL (60 cc / 2 oz).

Завршување на вратот: 20-400
Капацитет за прелевање: 72.4 кубика / 2.4 мл / 71 мл
Висина со Dropper: 4.625" / 93.7 мм
Дијаметар: 1.52 ин / 38.6 мм
Капацитет на пипети: 1.5 мл
Отпорност на топлина: До 400 ° F


ЧЕКОР 6
ИЗБЕРЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ОПЦИИ ЗА ПАКУВАЊЕ
Нашите стандардни пакувања со футроли се 100 единици. Можеме да приспособиме приспособени конфигурации врз основа на обемот на нарачката. Достапни се услуги за дизајн на пакување со клуч на рака и производство на печатење.
Сликата
Пример за приватна етикета

За шаблони за распоред на уметнички дела: Испратете го вашето барање до е-пошта [заштитена по е-пошта]

Димензии на етикетата за шишиња
10 ml:
3.0625" X 1.125" | 30 ml: 4" X 1.625" | 60 ml: 4.625" X 1.9375"

Димензии на картон на мало*
30 ml (1 oz шише):
1.3" X 1.3" X 4.4" | 60 ml (шише од 2 oz) : 1.6" X 1.6" X 4.75"

24 Димензии на единицата на случајот
10 ml:
2 "X 5" X 5"| 30 ml: 13" X 5.5" X 5.5"| 60 ml: 15" X 6" X 6"

Достапни се услуги за управување со производство на печатење и графички дизајн и пакување со целосна услуга

Имаме графички дизајнери со полно работно време од персоналот кој е специјализиран за дизајн на пакување производи за индустријата за канабис и додатоци во исхраната, како и за печатење услуги за управување со проекти и мрежа на специјализирани продавачи на пакување кои обезбедуваат најдобра комбинација на квалитет, услуга и конкурентни цени.

Сликата

* Малопродажните кутии се достапни за шишиња од 30 мл и 60 мл по дополнителен трошок над нашата стандардна такса за флаширање со приватна етикета. Видете во делот Дополнителни услуги од нашите ценовници за трошоци.

СТАНЕТЕ КЛИЕНТ НА ​​ГОЛЕМО ПРОДАЖБА B2B CBD